Suksess med coaching og veiledning

Skolen vår satser mye på å kunne tilby coaching og veiledning til våre elever, noe vi har fått gode tilbakemeldinger på.


Postet av: Kjell Gunnar Polden

Dato: 09.01.2016

Vi har i flere år bygd opp kompetanse på det med coaching og veiledning, og få skoler bruker såpass store ressurser på nettopp dette. Vi mener det har framtida for seg, da det er stadig vanskeligere å gjøre valg som føles riktige i en komplisert verden. Alle som ønsker det, kan sette seg opp på coachingtimer så mange ganger som de måtte føle behov for. Sist lørdag var tre av lærerne i aksjon da vi brukte hele dagen på temaet "vegen videre". Her gikk vi gjennom yrkes og valgmuligheter, hvordan en kan tenke framover, samt bevissthet rundt valg. I tilegg hadde vi en gjennomgang av hvordan en kan skrive søknader, og hvordan en kan komme best mulig ut av et jobbintervju.